Slzy a nádej Iraku seriál Fara Bonifác
Pôvodný televízny seriál FARA

Pôvodný televízny seriál FARA zachytáva humorným spôsobom každodenný život, starosti, ale i radosti života jednej slovenskej vidieckej fary. Príchodom pána farára sa začínajú príbehy kostolníka, organistu, gazdinej, vedúcej spevokolu, miništranta, miestnej "evanjelizátorky" a mnohých iných. Všetkých spája snaha aktívne sa zapájať do farského života ako aj snaha pomôcť jeden druhému. To občas narazí na malé nedorozumenia, drobné škriepky, ale i na mnoho vtipných situácií, ktoré nakoniec všetko vysvetlia a všetkých uzmieria. Presne tak, ako sa to stáva v reálnom živote.

Úvodná časť pôvodného televízného seriálu Fara, ktorý humorným spôsobom zachytáva každodenný život, starosti, ale i radosti života jednej slovenskej dedinskej fary. Príchodom pána farára sa začínajú príbehy kostolníka, organistu, gazdinej, vedúcej spevokolu, miništranta, miestnej "evanjelizátorky" a mnohých iných.

Farníci sa s príchodom nového kňaza rozhodli poriadne upratať celú faru, nie vo všetkom sa však zhodnú... Poriadne to medzi nimi iskrí. Kostolník Rudko sa za žiadnu cenu nechce vzdať starej knižnice. Kuchárka Grétka zas nechápe prečo má vyhodiť nástenné hodiny a už vôbec na čo jej na fare bude internet... Ešte že je tu aj sviatosť zmierenia a upratovanie dopadne nakoniec dobre.

(2/7)

(1/7)

Vo farnosti je stále menej a menej sobášov, tak sa farníci rozhodnú trošku vylepšiť situáciu - pokúsia sa oženiť organistu Ferinka. Aby veci urýchlili, naplánujú výlet do divadla, aby sa Ferinko viac zblížil s milou predavačkou Ľubkou. Našťastie sa im všetko nepodarí, tak ako si naplánovali...

(3/7)

Pre farníkov nastala ťažká úloha. Po dlhom čase má prísť na faru Nataška - kvetinárka. Nedávno prežila dramatickú životnú situáciu. Chcú byť pre ňu oporou a to nie je jednoduché. Hlavne ak jej chcú pomôcť nájsť stratený zmysel života.

(4/7)

Betka nadobudne pocit, že ju v jej farnosti nikto nechápe. Odíde do mesta. Nanešťastie si ju vyhliadnu dvaja zlodeji, aby jej ukradli kabelku. Krádež sa im podarí, no prinesie im neočakávané ovocie..

(5/7)

List z biskupského úradu vyvolá nevídaný rozruch. Farníci nedokážu pochopiť prečo by mal odísť ich obľúbený kňaz. Rozhodnú sa zabojovať ...

(6/7)

Prichádzajú Vianoce a kuchárka Grétka chce zrazu nečakane odísť z fary. Jej jediná dcéra sa vracia z Írska, no neprichádza sama. Prináša so sebou aj malé prekvapenie. Je to darček ..? Zdá sa, že je to jeden z najkrajších darčekov. Ale prijať ho nebude vôbec jednoduché.

(7/7)

Príchod

Veľké upratovanie

Romeo a Júlia

Nataška

Myšlienky

Pán farár musí odisť

Dieťatko

1 / 7 2 / 7 3 / 7 4 / 7 5 / 7 6 / 7 7 / 7